Відключення електроенергії не знімають питання розумного споживання, а навпаки, спонукають ще більше про це задуматись. Адже розумне споживання – це спосіб зменшити витрати українців на електроенергію, а також допомога енергетикам, адже тоді навантаження на енергосистему буде меншим. Як у цьому питанні може допомогти заміна ламп та на що звертати увагу при їх виборі, розповідає YASNO.
Через пошкодження об’єктів енергетичної інфраструктури, яких ціленаправлено завдає ворог, в Україні продовжують відбуватись обмеження електропостачання задля балансування енергосистеми. У зв’язку з цим, українці деякий час в добі не мають електроенергії у своїх домівках. Відповідно, коли електропостачання відновлюється, навантаження на енергосистему різко зростає. Це пов’язано зі зрозумілим бажанням встигнути зробити все те, чого не вдалось зробити через відсутність електроенергії. Таким чином, хоч і електроенергії якийсь час немає, а споживання залишається досить значним.
Існує багато способів, які дозволяють зменшити споживання, наприклад:
• замінити лампи розжарювання на LED
• використовувати побутову техніку класу енергоефективності А+ та вище
• вимикати освітлення у кімнатах, де нікого немає
• змістити роботу енергоємних приладів на нічний час
• встановити багатозонний лічильник
• не залишати прилади ввімкненими у розетку, якщо вони не використовуються
• встановили бойлер на мінімально прийнятний рівень підігріву води та ін.
Дотримуючись простих правил дійсно можна відчутно зменшити споживання електроенергії. Розглянемо один з кроків – заміна ламп розжарювання на LED. Основною перевагою LED-ламп є їхня економічність і практичність. Вони споживають до 10 разів менше електроенергії, ніж звичайні лампи розжарювання та слугують до 11 років без заміни. Вони забезпечують більш приємне та безпечне для зору освітлення та не шкодять атмосфері. Економія на освітленні приміщення може сягати понад 80%.
При виборі LED-ламп варто звернути увагу на:
• Тип цоколю – залежить від того, в який патрон світильника ви будете встановлювати лампу. Традиційними побутовими цоколями вважаються Е14 (діаметр 14 мм) та Е27 (діаметр 27 мм).
• Світловий потік – вимірюється у Люменах (Лм, lm) та визначає кількість світла, що випромінюється лампою. Чим більше цей показник, тим вище рівень освітленості в приміщенні.
• Колірна температура – цей параметр впливає на комфорт та затишок у кімнаті. LED-лампи з теплим світлом мають температуру 3000К, нейтрально-білим – 4000-4100К, холодним – 5000К та вище.
• Термін експлуатації – обирайте відомі та перевірені бренди. Вони гарантують надійність ламп та довгий термін експлуатації.
• Кількість ламп – аби відчути суттєву економію, встановіть LED-лампи в усій оселі.
• Функціональність – зверніть увагу на сучасні лампи з інноваційними функціями. Наприклад, розумне освітлення може мати опцію управління голосом та дистанційного керування зі смартфону через мобільний додаток.
Нагадаємо, у січні в Україні стартувала програма обміну звичайних ламп розжарювання на LED. Наразі відбувається тестування послуги. За умовами програми кожен українець може безкоштовно отримати 5 світлодіодних ламп. Щоб скористатися програмою, достатньо попередньо залишити заявку у «Дії», прийти у відділення Укрпошти й обміняти 5 звичайних ламп на таку ж кількість світлодіодних.