Підтримка
Магазин

ДБЖ чи портативна зарядна станція: Який пристрій обрати?

Cистеми безперебійного живлення (ДБЖ) і портативні зарядні станції забезпечують резервне електропостачання за його відсутності. Але ці пристрої мають ряд відмінностей, зокрема: ціна, потужність, мобільність та ін. Розпитали експерта YASNO, який пристрій обрати під які потреби.
Відключення електроенергії продовжують існувати в житті українців через обстріли ворога по об’єктам енергетичної інфраструктури. Тому зростає попит на пристрої, що здатні забезпечити оселю резервним живленням, хоча б на деякий час. Через їх різноманіття пристроїв складно обрати правильний варіант, особливо, якщо раніше не доводилось використовувати щось подібне.
Серед популярних «гаджетів» можна виділити портативні зарядні станції та системи безперебійного живлення (ДБЖ). 
Щоб визначити, який пристрій підійде саме вам, радимо спочатку дати відповіді на наступні запитання:
1. Які ваші конкретні потреби: захист важливого електронного обладнання від перепадів напруги чи просто автономне джерело живлення?
2. Пристрій має бути мобільним чи потрібен для стаціонарного використання?
3. Скільки часу повинен працювати пристрій для резервного живлення? 
4. Скільки електроенергії споживають усі прилади, які ви плануєте підключити? 
А тепер ознайомимось більш детально з кожним пристроєм.
Портативні зарядні станції
Дозволяють живити/заряджати різні електроприлади в будь-якому місці.
В залежності від потужності і ємності вони підходять для заряджання смартфонів, ноутбуків, вентиляторів, освітлення, а також холодильників, обігрівачів та ін.
Основне призначення станції – забезпечити живлення приладів, в тому числі, якщо є потреба робити це в дорозі. Вона ідеально підходить для кемпінгу, активного відпочинку та надзвичайних ситуацій, коли до електромережі немає доступу. Тобто є мобільним пристроєм. Станції бувають різних розмірів, але зазвичай вони досить компактні та мають ручку для перенесення з одного місця в інше (це стосується менших моделей), а більші мають колеса для маневреності. Щодо заряджання, то станції можна заряджати через розетки змінного струму, автомобільні зарядні пристрої та сонячні панелі.
Портативні електростанції мають різну ємність, яка зазвичай вимірюється у ват-годинах (Вт·год) або ампер-годинах (А·год) та потужність, яка вимірюється у Вт, кВт. Чим більша потужність станції, тим більше приладів вона може живити, а чим більша ємність – тим довше вона може забезпечувати їх електроенергією.
Портативні електростанції часто можуть підтримувати вихідну потужність протягом декількох годин або навіть днів, залежно від потужності приладів, які підключено та загальної ємності акумулятора.
Системи безперебійного живлення (ДБЖ) 
Це системи, що встановлюються в приміщеннях стаціонарно. Для них має бути постійно виділене місце.  
Щодо підключення ДБЖ, то воно влаштовано трошки іншим чином в порівнянні з зарядною станцією. ДБЖ врізається в поточну схему електропостачання, беручи на себе певну буферну роль. Інвертор, що використовується в системах ДБЖ має мінімум дві лінії підключення. Перша – називається входом і до неї підключається мережа. Друга називається виходом і до неї підключається резервоване навантаження. В нормальному режимі роботи, коли є напруга в центральній електромережі, ДБЖ попропускає через свою першу лінію, тобто свій вхід, напругу з центральної електромережі на резервованих споживачів (ті, що будуть заживлені від ДБЖ). Коли ця напруга зникає, в середині інвертора автоматично спрацьовує умовний АВР і живлення резервованих споживачів починає відбуватися від АКБ (акумуляторні батареї). Час перемикання складає менше 20 мс.
Потужність ДБЖ зазвичай вимірюється у Вт або кВт та визначає максимальне навантаження. Тривалість роботи ДБЖ безпосередньо залежить від потужності інвертора, а час резервування – від ємності системи АКБ, яка підключається до цього інвертора
«І системи ДБЖ, і портативні електростанції можуть стати вашими надійними помічниками у забезпеченні резервним живленням, але вони відрізняються конструкцією, мобільністю, потужністю та цілями для використанням. Пристрої ДБЖ найкраще підходять для комплексного резервування великої кількості приладів або оселі загалом. У той час, як зарядні електростанції є мобільним та бюджетним варіантом ДБЖ, який можна брати з собою для активного відпочинку та не тільки», – сказав Ярослав Ванштейн, експерт YASNO. 
Придбати портативні зарядні станції різних брендів або замовити систему безперебійного живлення можна в магазині YASNO shop. Щоб отримати консультацію щодо вибору системи безперебійного живлення достатньо оформити заявку на сайті https://yasno.com.ua/ups та очікувати дзвінка від консультанта.

 

Вас може зацікавити: