Від початку будівництва до запуску сонячної електростанції (СЕС) може пройти від кількох тижнів до кількох місяців. Все залежить від складності та технічних особливостей проєкту. З яких етапів він складається та коли варто починати його реалізацію – розповіли в YASNO.
4 основні кроки до запуску СЕС:
• Оцінка об’єкту - для початку фахівці виконують аналіз технічних умов об’єкту, де буде розміщуватися генеруюча установка, та разом із замовником обирають її тип, враховуючи потреби та побажання клієнта.
• Проєктування – далі відбувається розробка проєкту відповідно до технічних вимог, а також його затвердження.
• Монтажні роботи – після узгодження проєктної документації починається поставка та монтаж обладнання, приєднання генеруючої установки до власних мереж та її випробування.
• Введення в експлуатацію – заключний етап перед запуском СЕС передбачає пуско-налагоджувальні роботи, перевірку показників генерації та отримання документації.
Якщо власник СЕС бажає не лише забезпечувати сонячною енергією власні потреби, а й продавати надлишки генерації, тоді додатковим етапом буде укладання договору з постачальником про купівлю/продаж електроенергії за «зеленим» тарифом чи механізмом самовиробництва. Крім цього, також необхідно буде обладнати об’єкт відповідними приладами обліку та, звернувшись до оператора системи розподілу, оновити паспорт точки розподілу.
Розпочати будівництво СЕС можна у будь-який період року, навіть взимку за умови сприятливої погоди. Тоді, враховуючи всі етапи, запуск можна планувати на початок весни, коли збільшуватиметься світовий день і генерація станції буде суттєво вищою. Але навіть якщо вона почне працювати раніше, у похмуру погоду СЕС здатна забезпечити генерацію на рівні 10-25% від звичайних показників. Цього цілком вистачить, аби покрити окремі потреби будинку чи підприємства, а решту обсягу можна докупити з мережі.
Фахівці YASNO допоможуть обрати оптимальний варіант проєкту і виконають усі роботи із запуску СЕС «під ключ». Залишити заявку на детальний розрахунок та консультацію можна на сайті.