Магазин

Енергоефективний проєкт на ТЕЦ «КАМЕТ-СТАЛЬ»: досягнута економія електроенергії склала 53%

На ТЕЦ ПРАТ «КАМЕТ-СТАЛЬ» реалізовано проєкт зі встановлення частотних перетворювачів на двигуни насосів і вентиляторів. Рішення фахівців з енергоефективності YASNO Energy Efficiency дозволили досягти економії електроенергії у розмірі 53%, що у грошовому еквіваленті складає понад 500 тис. грн на місяць. 

Проєкт стартував у січні 2023 року та мав бути введений в експлуатацію у жовтні, але, завдяки високій залученості персоналу ТЕЦ, вдалось реалізувати проєкт на 2 місяці раніше – у серпні. Заявлена економія до моменту реалізації передбачала 30%, що складає близько 800 тис. кВт∙год/рік (3,3 млн грн. без ПДВ на рік). Але завдяки новій системі регулювання вдалося перевести обладнання на більш оптимальні робочі точки, ніж попередньо планувалося. Це призвело до збільшення показників економії.

В межах проєкту були модернізовані вентилятори нагнітання котла №9, насоси, що забезпечують циркуляцію хімічно очищеної води на котел, та насоси, що подають воду на деаератори. 

На кожній з цих трьох систем були встановлені частотні перетворювачі. Це дозволило автоматизувати технологічні процеси і використовувати більш ефективний спосіб регулювання продуктивності двигунів. 

Завдяки новому обладнанню фахівцям ТЕЦ уже не потрібно вручну здійснювати регулювання продуктивності двигунів, що дозволило зменшити споживання електроенергії на 53%. Ефективне регулювання також сприяло зменшенню використання пари для підігріву води в процесі деаерації. Також додатковою перевагою для фахівців ТЕЦ стало зручне керування, що було виведено безпосередньо на пульти диспетчерів. 

«З Камет-Сталь ми реалізуємо не перший і не останній проєкт, попереду ще багато спільних планів. Завжди радує висока залученість керівництва та персоналу, які прагнуть зробити своє підприємство більш енергоефективним і споживати менше енергоресурсів. Це сприяє досягненню швидших і якісніших результатів», – сказав Євген Тарасюк, директор YASNO Energy Efficiency.


Вас може зацікавити: